نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

32708

32708


 

مهندسی راه و ترابری
راه احداث مسیری است که  بر روی زمین با عرضی  مناسب احداث می شود  به‌طوری‌که استفاده کنندگان با وسائط نقلیه بتوانند با گذر از آن از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر با اطمینان خاطر  عبور نمایند و به سلامتی به مقصد برسند.


 

مهندسی سازه
بخشی از مهندسی عمران و مهندسی هوافضا است. در مهندسی عمران، مهندسی سازه در مورد ساختارهای انتقال بار از اجزاء یک ساختمان یا بنا به محل تکیه‌گاهی آن مانند پی سازه صحبت می‌کند.


  سازه های هیدرولیکی

کارشناسی ارشد سازه‌های هیدرولیکی یکی از گرایش‌های کارشناسی ارشد عمران است که در زمینه تحلیل و طراحی سازه‌هایی که به نوعی با آب سروکار داشته و در ساختمان‌های هیدرولیکی به‌کار برده می‌شوند، فعالیت دارد. در واقع این گرایش ترکیبی از گرایش‌های سازه و آب می‌باشد.

 

 مهندسی آب
این دوره به منظور تربیت متخصصانی تدوین شده‌است که بتوانند در زمینه‌های شناخت منابع آب و کنترل و بهسازی کیفیت منابع آب اطلاعات لازم را به دست آورند تا بتوانند در مراحل مختلف طراحی، نظارت و مدیریت پروژه‌های آب کار کنند.


 

مکانیک خاک و پی (ژئوتکنیک)

مهندسی ژئوتکنیک یا مهندسی خاک و پی یک شاخه از مهندسی عمران است که در آن بر روی رفتار خاک تحت بارهای وارده از سازه‌های گوناگون مطالعه می‌شود. در مهندسی ژئوتکنیک از دو علم پایه‌ای مکانیک خاک و مکانیک سنگ برای مطالعهٔ رفتار خاک و سنگ بستر استفاده می‌شود.