نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تدوین برنامه پنج‌ساله دانشگاه شهید چمران اهواز

تدوین برنامه پنج‌ساله دانشگاه شهید چمران اهواز


تدوین برنامه پنج‌ساله دانشگاه شهید چمران اهواز


رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از تدوین برنامه پنج‌ساله این دانشگاه خبر داد و گفت: این برنامه برای بازنگری در اختیار دانشکده‌های این دانشگاه قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر غلامحسین خواجه در نشست مشترک شورای دانشگاه و هیات ممیزه با حضور دکتر باقری مشاور وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه وزارت علوم تحقیقات و فناوری که عصر امروز ۳۰‌ فروردین‌ماه در سالن حوزه ریاست برگزار شد، اظهار کرد: سیاست‌های  راهبردی هیئت‌ های امنا و وزارت عتف در نشست های مختلف با اعضا هیات علمی در میان گذاشته شده و همواره بر اجرای این سیاست ها تاکید و اجرای آن دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم اقداماتی در راستای توسعه دانشگاه را در دستور کار قرار دهیم، بیان کرد: در برنامه کاری رعایت نظم و انضباط، رعایت و اجرای آیین‌نامه‌ها و ... سرلوحه کار قرارگرفته است و خوشبختانه کارکنان و اعضای هیئت‌علمی به این مسائل توجه جدی داشته‌اند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز افزود:  رعایت و اجرای دستورالعمل ها و آیین‌نامه‌ها می تواند دانشگاه را در دستیابی به اهداف کمک کند لذا رعایت نظم و انضباط و اجرای ضوابط و دستورالعمل ها و آیین نامه ها همواره مورد تاکید بوده و می باشد.

خواجه  ارتباط دانشگاه با صنعت را موردتاکید قرار داد و با اشاره به اینکه در  استان صنایع  بزرگی وجود دارد ، درجهت گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت اقدامات و قدم های موثری برداشته شده است.

وی در خصوص افزایش پژوهانه دانشگاه افزود: در سال گذشته ۲۰ درصد اعتبارات دانشگاه در پژوهش هزینه شده است و پیش بینی شده است که اعتبار پژوهشی دانشگاه در سال  ۹۶ به ۲۵ درصد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از تعمیر و تجهیز و نوسازی آزمایشگاه‌های این دانشگاه خبر داد و افزود:  ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری از جمله برنامه های دانشگاه در سال ۹۶ می باشد.

خواجه بیان کرد: در سال ۹۵ عملیات اجرایی احداث مرکز تحقیقاتی پتروشیمی و مرکز تحقیقات ملی حفاری و همچنین شروع عملیات اجرایی فاز  ۲ دانشکده علوم زمین  با کمک وزارت  نفت آغاز گردید که به سرعت در حال پیشرفت می باشند و  از این بابت از وزیر محترم نفت به بخاطر این اقدامات ارزنده تشکر و قدردانی می کنیم .

وی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده باستان‌شناسی در شوش تاسیس این دانشکده را یکی از نیاز های استان دانست و بر توسعه و احداث هر چه سریعتر این دانشکده و رفع مشکلات آن با کمک مسئولین کشوری و استانی تاکید نمود. بر رفع مشکلات آن در سال ۹۶ تاکید نمود.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: تقویت و تجهیز بیش از پیش آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در سال ۹۶ را از جمله برنامه های دانشگاه ذکر نمود.

 

خواجه اظهار کرد: امسال تلاش خواهیم کرد مجلات این دانشگاه ارتقاء یافته و بر تعداد مجلات لاتین افزوده شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد تشکیل چند قطب علمی جدید، ساماندهی نیروهای دانشگاه بر اساس تخصص، اصلاح و تقویت زیرساخت‌ها و دو برابر شدن پهنای باند اینترنت دانشگاه و... از دیگر اقداماتی است که در دستور کار این دانشگاه در سال ۹۶ قرار دارد.

گفتنی است در این‌ نشست اعضای هیئت‌امنا و ممیزه دانشگاه شهید چمران اهواز به بیان نظرات خود درباره مسائل مختلف در این حوزه پرداختند.