نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح 2 پروژه در دانشکده مهندسی با حضور دکتر رعایایی و هیئت رئیسه

افتتاح 2 پروژه در دانشکده مهندسی با حضور دکتر رعایایی و هیئت رئیسه


افتتاح 2 پروژه در دانشکده مهندسی با حضور دکتر رعایایی و هیئت رئیسه

با حضور  دکتر رعایایی و هیئت رئیسه انجام شد

افتتاح 2 پروژه در دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز

با حضور  سرپرست دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه، رئیس و اساتید دانشکده مهندسی پروژه های سالن  جدید آموزش و  مرکز پردازش های سریع افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حمید رضا غفوری رئیس دانشکده مهندسی در مراسم افتتاح این پروژه ها اظهار داشت: سالن جدید آموزش دانشکده که در نوع خود در کشور بی نظیر است به گونه ای طراحی شده که خدمات دهی به دانشجویان تسهیل شود.

وی افزود: این واحد با داشتن سیستم نوبت دهی اتوماتیک، گردش کار آموزش کاملا مکانیزه بوده و  مراحل انتخاب واحد دانشجویان با آرامش و سریع انجام شده و رضایت مندی دانشجویان و کارکنان را خواهد داشت.

دکتر غفوری ادامه داد: مراحل آزمایشی این سیستم آموزش با موفقیت انجام شده و  امسال با همکاری و مشورت اداره تعمیرات این پروژه عملیاتی شد و به طور کامل به اجرا در آمد.

رئیس دانشکده مهندسی همچنین در خصوص پروژه دیگر توضیح داد: مرکز پردازش های سریع محاسباتی توسط اعضای هیئت علمی گروه کامپیوتر و با پیگیری سرکار خانم دکتر نادران عضو هیئت علمی این گروه به انجام رسید.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز اولین دانشگاه در جنوب غرب کشور است که مرکز پردازش های سریع را راه اندازی کرده است.

به گفته دکتر غفوری، برای راه اندازی این مرکز، 120 میلیون تومان تاکنون هزینه شده  که از این رقم، 50 میلیون تومان توسط ستاد هوا فضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش دیگر از اعتبار معاونت پژوهش و از محل تجمیع گرنت های اساتید تامین گردیده است.

وی از  این مرکز به عنوان یک زیرساخت یاد نمود و تصریح کرد: از طریق مرکز پردازش های سریع دانشگاه، صنایع و دانشگاه های استان می توانند به شبکه گرید ملی متصل شوند و امکان محاسبات دقیق و پیچیده برای آنها فراهم می گردد.

رئیس دانشکده مهندسی خاطرنشان کرد: این مرکز یک زیرساخت اولیه است و امیدواریم با حمایت صنایع استان ارتقا یابد.

دکتر غفوری یاداور شد: برای تکمیل این مرکز و ارتقاء آن، حداقل به دو برابر رقمی که تاکنون هزینه شده، نیاز است.

وی از زحمات و تلاش ها و پیگیری های معاون پژوهشی سابق دانشگاه، رئیس دفتر ارتباط با صنعت، معاونت پژوهشی دانشکده و کادر خدماتی دانشکده قدردانی کرد و خواستار حمایت بیشتر و جدی تر دانشگاه و صنایع استان برای توسعه و تقویت این مرکز شد.